شرکت های منیتکس و ترکس یک سرمایه گذاری مشترک انجام دادند.

کم-حجم

چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ماشین آلات سنگین ایران  heavymachinery.ir :

شرکت بین المللی منیتکس، ارائه کننده ی پیشرو جرثقیل و مصالح تخصصی و تجهیزات حمل کانتینر روز ٢٢ دسامبر اظهار داشت که تشکیل سرمایه گذاری مشترکشان با شرکت ترکس با موفقیت انجام شد و صاحب بخشی از شرکت ASV شده است. در نتیجه ی معامله ، در حال حاضر شرکت منیتکس ۵١ درصد و شرکت ترکس ۴٩درصد سهم ASV را صاحب هستند. نتایج تثبیت شرکت بین المللی منیتکس که در سه ماهه ی چهارم سال ٢٠١۴ شروع شد، نتایج مالی ASV را شامل میشود.
شرکت ASV تولید کننده و فروشنده ی خط تولید لودرهای زنجیری کوچک و سبک و لودرهای اسکید استیر با کیفیت عالی است.پیگیری فروش ١٢ ماهه ی شرکت ASV با تعدیل حدودی ۱۴.۹ میلیون دلار (EBIDTAسود قبل از بهره، مالیات، استهلاک) در همان دوره حدود ١٣٠ میلیون دلار بود.
دیوید جی.لانگوین، رئیس و مدیر عامل شرکت بین المللی منیتکس، اظهار داشت:” ما بسیار خوشحالیم که با شرکت ترکس در ASV شریک شده ایم و معتقدیم که این معامله با استراتژی متنوع بلند مدت در صنعت سرمایه تجهیزات، سازگار است. به عنوان یک مقام مهم، ما همواره به دنبال راه هایی برای گسترش محصولاتمان جهت ارائه به نمایندگی و ورود به بازارهای جدید و تثبیت موقعیت خود برای رشد آتی هستیم. شرکت ASV فرصتی را در اختیار ما گذاشت تا با شرکتی که موقعیت بازاری تثبیت شده و قابل توجهی دارد و همچنین قوی است در یک فضای جدید به نفع تجارتمان سهیم باشیم. این یک امتیاز عالی برای مجموعه محصولات منیتکس است.”
ارزش تقریبی بیشتر سهام منیتکس در ASV ، ٢۵ میلیون دلار بود که شامل ٢٠ میلیون سرمایه گذاری ترکس در سهام عادی و اوراق قرضه ی منیتکس و ۵ میلیون دلار به صورت نقدی می شود. این سرمایه گذاری مشترک قرض هایی حدود ۴۴ میلیون دلار داشت که ارتباطی با منیتکس و ترکس ندارد. ( منبع: منیتکس)